Trener narciarstwa doradcą prezydenta Dudy. Scheuring-Wielgus: "W czym panu doradza?"

Polska
Trener narciarstwa doradcą prezydenta Dudy. Scheuring-Wielgus: "W czym panu doradza?"
Polsat News

Jednym z dwunastu wymienionych na stronie Kancelarii Prezydenta doradców głowy państwa jest Piotr Nowacki. Działacz "Solidarności" od 1992 roku bierze aktywny udział w pracach Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, a w latach 2005–2008 odznaczany był tytułem Trenera Roku. "Nowoczesna" pyta, po co prezydentowi trener narciarstwa.

Na prezydenckiego doradcę zwróciła uwagę Joanna Scheuring-Wielgus na Twitterze. Posłanka "Nowoczesnej" zapytała prezydenta Andrzeja Dudę: "w czym doradza Panu Piotr Nowacki?"

 

Jak napisała, jej wyborcy pytają, czy prezydent zatrudnił w kancelarii trenera narciarstwa.

 

Związany z Uniwersytetem Jagiellońskim

 

Nowacki to absolwent geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku trenerskim. Do 2015 roku pełnił funkcję nauczyciela akademickiego w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ. Na krakowskiej uczelni pełnił także funkcję członka Senatu.

 

Doradca prezydenta RP to wieloletni działacz i trener w krakowskim środowisku Akademickiego Związku Sportowego. Został odznaczony srebrną odznaką Zarządu Głównego AZS - czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta.

 

Od 1987 roku Nowacki jest członkiem NSZZ Solidarność. Od 1992 bierze aktywny udział w pracach Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku NArciarskiego, w latach 2000-2005 pełnił funkcję członka zarządu i przewodniczącego Komisji Licencjonowanych Szkół Narciarskich SITN PZN - informuje notka biograficzna Nowackiego.

 

Głównie wydarzenia sportowe

 

W kwietniu 2016 roku Nowacki - jako prezydencki doradca - uczestniczył w "Jubileuszu 60-lecia istnienia Komisji Działalności Podwodnej ZG PTTK w Rynie". Cztery miesiące później brał udział w festiwalu otwarcia igrzysk Warszawa-Rio de Janeiro 2016 przy Centrum Olimpijskim.

 

We wrześniu 2016 roku wziął udział w prezentacji strategii grupy Tauron, a 30 listopada uczestniczył w uroczystości wręczenie Złotego Krzyża Zasługi popularyzatorowi sportu Zbigniewowi Klonowskiemu.

 

Ostatnia opisana na stronie kancelarii aktywność Nowackiego to organizowane przez Akademię Wychowania Fizycznego oraz Salezjańską Organizację Sportową Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe pt. "Kultura Fizyczna a struktura społeczna". Celem sympozjum, które odbyło się 10 grudnia 2016 roku, było "ukazanie wielowymiarowych związków występujących między kulturą fizyczną a strukturą społeczną".

 

polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie