Transmitował samobójstwo w internecie. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili

Polska
Transmitował samobójstwo w internecie. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili
Polsat News

We wtorek o północy na komendę policji w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie) zadzwoniła kobieta, która zobaczyła w internecie transmisję próby samobójczej. Funkcjonariusze ustalili, że chodzi o 26-letniego lipnowianina, który obecnie przebywa w Gdyni. Funkcjonariusze z Pomorza ustalili dokładny adres desperata i zapobiegli samobójstwu.

Z relacji kobiety, która powiadomiła dyżurnego lipnowskiej policji o transmisji, wynikało, że mężczyzna próbował się powiesić, ale linka, której użył, pękła.

 

Przy pierwszej próbie pękła linka

 

Rozmówczyni poinformowała policjanta, że 26-latek miał zapowiedzieć, że za chwilę powtórzy próbę targnięcia się na swoje życie.

 

Kilka chwil później funkcjonariusz z Lipna otrzymał informację o tej transmisji internetowej z Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Wrocławia - jak się okazało, przekaz na żywo był ogólnie dostępny w internecie.

 

Błyskawiczna akcja

 

- Policjanci z Lipna natychmiast udali się pod adres zamieszkania mężczyzny, gdzie dowiedzieli się od bliskich mężczyzny, że aktualnie przebywa on w Gdyni. Tam ustalili jego adres - powiedziała polsatnews.pl oficer prasowa KPP w Lipnie sierż. szt. Małgorzata Małkińska.

 

Policjanci skontaktowali się z oficerem dyżurnym policji z Gdyni, który - jak się okazało - zaczął już ustalać, gdzie mężczyzna przebywa, bo do niego także dotarła informacja o desperackim czynie lipnowianina.

 

Policjanci zdążyli w ostatniej chwili

 

- Otrzymaliśmy dwa adresy od dyżurnego z komendy wojewódzkiej z Gdańska. Pierwszy z nich okazał się właściwy - powiedział polsatnews.pl podkom. Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Gdyni.

 

Po kilku minutach gdyńscy policjanci udaremnili jego kolejną próbę samobójczą. 26-latek trafił na obserwację do szpitala psychiatrycznego.

 

polsatnews.pl

luq/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie