"Używają różnych instrumentów, żeby dyskredytować Polskę". Mularczyk (PiS) o liście byłych prezydentów

Polska

Trzej byli polscy prezydenci podpisali się pod deklaracją na rzecz zjednoczonej Europy. Ostrzegali, że polityka rządu doprowadzi do "międzynarodowej marginalizacji" i "samowykluczenia". W programie "Tak czy Nie" Arkadiusz Mularczyk (PiS) zarzucił byłym prezydentom dyskredytowanie Polski w kraju i za granicą. Nie zgodził się z nim poseł Nowoczesnej, Michał Stasiński.

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ma w Parlamencie Europejskim podjąć na nowo temat praworządności w Polsce. Na ten temat rozmawiali w programie Michał Stasiński (Nowoczesna) i Arkadiusz Mularczyk (PiS).

 

Posłowie odnieśli się też do wspólnego listu Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Byli prezydenci apelowali w nim do unijnych przywódców o solidarność zjednoczonej Europy. Wyrazili też zdanie, że głos polskiego rządu i jego eurosceptyczna polityka nie wyrażają głosu całego społeczeństwa.

 

- Byli prezydenci prowadzili politykę (…) płynięcia z głównym nurtem, a obecnie Polska prowadzi politykę samodzielną. Ci trzej prezydenci popierają opozycję – to wszyscy wiemy. Wszyscy przegrali i mają na pieńku z obecną partią rządzącą. Używają różnych instrumentów, żeby dyskredytować Polskę w kraju i za granicą – mówił Arkadiusz Mularczyk.

 

Innego zdania był Michał Stasiński, poseł Nowoczesnej.

 

- Obdarzaliście (prezydenta Komorowskiego - red.) skandalicznymi epitetami, odsądzaliście go od czci i wiary. Nigdy tego typu określenia nie padły ze strony opozycji wobec prezydenta Andrzeja Dudy. Ten list jest bardzo ważny - mówił poseł.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy polski rząd jest dla Europy poważnym partnerem?".

 

Odpowiedzi: "TAK" udzieliło 29,6 % głosujących, "NIE" - 70,4 %.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie