Para prezydencka spotka się z parą książęcą Liechtensteinu

Polska
Para prezydencka spotka się z parą książęcą Liechtensteinu
Polsat News

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przyjmą w środę w Belwederze na prywatnym spotkaniu parę książęcą Liechtensteinu: księcia regenta Alojzego z małżonką księżniczką Zofią - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

- Dzisiaj o godz. 13:30 w Belwederze polska para prezydencka przyjmie na prywatnym spotkaniu parę książęcą Lichtensteinu, księcia regenta Alojzego z małżonką Zofią - powiedział Szczerski. Jak zaznaczył, jest to część prywatnej wizyty pary książęcej w Polsce, związanej z ich działalnością w zakresie kultury.

 

Szczerski zaznaczył, że rozmowa pary prezydenckiej z parą książęcą będzie dotyczyła m.in. kwestii związanych z przyszłością Europy oraz sytuacji międzynarodowej. Jak dodał, będzie to spotkanie kurtuazyjne.

 

Liechtenstein to małe górskie państwo w Europie Zachodniej, leżące pomiędzy Austrią i Szwajcarią. Główną rzeką tego kraju jest Ren, a stolicą Vaduz. Państwo nie ma dostępu do morza. Nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen.

 

Ustrój Liechtensteinu to monarchia konstytucyjna. Formalnie głową państwa jest książę Jan Adam II. Bieżące sprawy polityczne podlegają dziedzicznemu księciu, następcy tronu Alojzemu.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie