Odwołano spotkanie prezesa PiS z premier W. Brytanii. "Być może" odbędzie się w czwartek

Polska
Odwołano spotkanie prezesa PiS z premier W. Brytanii. "Być może" odbędzie się w czwartek
Polsat News

W związku z wydarzeniami w Londynie spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim zostało odwołane. Miało do niego dojść około godz. 16.30 polskiego czasu. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że spotkanie być może odbędzie się w czwartek, a lider PiS zostaje w Londynie.

Prezes PiS chciał też rozmawiać z brytyjską premier również o wzajemnych relacjach pomiędzy obu krajami, bezpieczeństwie europejskim i współpracy w ramach NATO.

 

Na przyszłą środę premier May zapowiedziała uruchomienie formalnego procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Oficjalny list w tej sprawie zostanie przekazany przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi, a tuż po cotygodniowej sesji pytań i odpowiedzi z posłami, szefowa rządu wygłosi specjalne oświadczenie w Izbie Gmin w tej sprawie.

 

Jesienią ubiegłego roku w Londynie odbyły się konsultacje międzyrządowe z udziałem premier Beaty Szydło i Theresy May, a także najważniejszych ministrów obu rządów.

 

W marcu w Warszawie odbyło się także pierwsze Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie, które miało na celu wzmocnienie więzi pomiędzy oboma krajami. Jego kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku w Londynie.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie