Biskupi: prawo powinno stać na straży każdego życia od poczęcia

Polska
Biskupi: prawo powinno stać na straży każdego życia od poczęcia
pixabay.com/public domain

Prosimy wszystkich stanowiących prawo, aby - podejmując prace legislacyjne - dbali, by stało ono na straży wyjątkowej wartości każdego ludzkiego istnienia od poczęcia do naturalnej śmierci - napisało w środę prezydium KEP w komunikacie przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia.

"Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy troszczą się o godność każdej osoby i głoszą Ewangelię życia" - napisali biskupi. "Doceniamy działania ruchów, stowarzyszeń i osób dobrej woli, które pragną zapewnić ochronę życia każdego dziecka" - zapewnili.

 

Prezydium KEP podkreśliło w komunikacie, że zgodnie z wolą św. Jan Pawła II, celem Dnia Świętości Życia jest "budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji". Jak podkreślono, szczególną odpowiedzialność w tym zakresie mają osoby wierzące.

 

"Przezwyciężać indywidualizm i skrajny subiektywizm"

 

Prezydium KEP zachęciło też wszystkie rodziny, aby "z radością przyjmowały dar życia". "Rodzina - »domowy Kościół« - jest miejscem, gdzie każde ludzkie życie powinno zostać otoczone szacunkiem i miłością. Dzieci, młodzież, małżonkowie i dziadkowie mają w rodzinie swoje niepowtarzalne zadania i role do spełnienia" - napisali biskupi.

 

"Równocześnie w poczuciu odpowiedzialności za życie każdego człowieka zachęcamy, aby na wszystkich płaszczyznach życia społecznego i religijnego przezwyciężać indywidualizm i skrajny subiektywizm, by tworzyć prawdziwą wspólnotę, gdzie każdy jest zauważony i czuje się otoczony miłością" - dodało prezydium KEP.

 

Pod komunikatem podpisali się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, jego zastępca abp Marek Jędraszewski, sekretarz bp Artur G. Miziński.

 

Dzień Świętości Życia obchodzony będzie w tym roku po raz 18.; przypada zawsze 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie