Wywrotka z piaskiem uderzyła w autobus miejski. Są ranni

Polska
Wywrotka z piaskiem uderzyła w autobus miejski. Są ranni
PAP/Andrzej Grygiel

Życiu poszkodowanych we wtorkowym zderzeniu ciężarówki i autobusu miejskiego w Katowicach nie zagraża niebezpieczeństwo - podała policja. W wypadku obrażenia odniosło dziewięć osób. Najciężej ranna została przetransportowana do szpitala śmigłowcem.

We wtorek około południa na ul. Bagiennej w Katowicach w tył autobusu linii E jadącego do Jaworzna uderzyła ciężarówka z piaskiem.

 

- Według przekazanych nam informacji, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Na razie nie są znane przyczyny tego zdarzenia. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, podobnie jak kierujący autobusem" - powiedziała rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara. Jak dodała, kierowca ciężarówki jest jednym z poszkodowanych.

 

40 pasażerów

 

W akcji ratunkowej uczestniczyło sześć zespołów ratowniczych Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, a także załoga karetki transportowej WPR, która akurat przejeżdżała obok miejsca wypadku. Najciężej poszkodowanego do szpitala w Sosnowcu przetransportowałśmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostali poszkodowani trafili do szpitali w Katowicach i Mysłowicach.

 

Jak informowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej st. kpt. Aneta Gołębiowska, autobusem, w który uderzyła ciężarówka jechało około 40 pasażerów. Do akcji po wypadku skierowano siedem jednostek strażackich. Po wypadku droga z Katowic w kierunku Mysłowic i Jaworzna została zablokowana na czas przeprowadzenia oględzin przez policjantów i uprzątnięcia jezdni

 

PAP

zdr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie