Sześciu podejrzanych usłyszało 563 zarzuty. Mieli handlować narkotykami, także wśród małoletnich

Polska
Sześciu podejrzanych usłyszało 563 zarzuty. Mieli handlować narkotykami, także wśród małoletnich
Polsat News

Gang trudniący się handlem narkotykami w zachodniej części Małopolski rozbili policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej. Zatrzymano trzech liderów grupy. Sześciu podejrzanych usłyszało 563 zarzuty - podała we wtorek małopolska policja.

Zdaniem rzecznika małopolskiej policji Sebastiana Glenia, grupa rozprowadzała narkotyki w rejonie Andrychowa i Wieprza. Jak ustalili śledczy, trafiały one także do małoletnich.

 

Liderzy gangu są mieszkańcami gminy Andrychów. Mają 28, 30, 33 lat. Zdaniem policji sprowadzali narkotyki, a następnie rozprowadzali je poprzez swoją sieć w okolicach Wieprza i Andrychowa. Wszyscy zostali aresztowani przez wadowicki sąd rejonowy. - Z wstępnych analiz wynika, że osoby te od początku 2014 r. do chwili obecnej mogły wprowadzić do obiegu ponad 14 kg narkotyków; marihuany i amfetaminy - poinformował Gleń.

 

Rzecznik dodał, że w śledztwie policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt przeszukań, m.in. mieszkań i pomieszczeń gospodarczych. - W działaniach wykorzystano specjalistyczne psy służbowe Straży Granicznej do wykrywania narkotyków oraz broni i materiałów wybuchowych - powiedział. Znaleziono m.in. narkotyki.

 

Sebastian Gleń zaznaczył, że wadowicka prokuratura zamieszanym w tę sprawę sześciu osobom przedstawiła łącznie 563 zarzuty.

 

Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono pieniądze oraz samochód osobowy Audi A6, które należą do podejrzanych.

 

- Sprawa ma charakter rozwojowy. Na obecnym etapie nie można wykluczyć kolejnych przeszukań i zatrzymań - dodał Sebastian Gleń.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie