Przez 16 lat był poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany podczas kontroli drogowej

Polska
Przez 16 lat był poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany podczas kontroli drogowej
Facebook.com/Straż Graniczna

Mężczyznę poszukiwanego od 16 lat listem gończym zatrzymali w rejonie Kołbaskowa (Zachodniopomorskie) funkcjonariusze Straży Granicznej i niemieckiej policji. 34-latek posługiwał się paszportem wydanym na inną osobę.

Poszukiwanego za przestępstwa narkotykowe zatrzymał wspólny polsko-niemiecki patrol podczas kontroli drogowej - poinformowały służby prasowe Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Mężczyzna jechał samochodem z polską rejestracją w kierunku Niemiec.

 

Kiedy pokazał paszport okazało się, że zawarte w nim dane były inne niż te, które figurują w systemach elektronicznych. Ostatecznie strażnicy graniczni ustalili prawdziwą tożsamość urodzonego w Elblągu mężczyzny ukrywającego się przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

 

Sąd Okręgowy w Elblągu od szesnastu lat szukał 34-latka listem gończym za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna ma do odbycia karę ponad czterech lat pozbawienia wolności.

 

Strażnicy graniczni przedstawili zatrzymanemu zarzut wyłudzenia paszportu i posługiwania się nim jako autentycznym. Okazało się także, że w systemach niemieckiej policji mężczyzna notowany był w ubr. za posługiwanie się w Niemczech sfałszowanym dowodem osobistym.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie