PO sadzi drzewa, policja interweniuje. "Zbyt blisko siedziby PiS"

Polska
PO sadzi drzewa, policja interweniuje. "Zbyt blisko siedziby PiS"
Facebook/MarcinKierwiński

Politycy i samorządowcy Platformy Obywatelskiej zainicjowali we wtorek w Warszawie ogólnopolską akcję sadzenia drzew #DrzewaPlus. Sadzili je m.in. przy ul. Raszyńskiej, która biegnie niedaleko ul. Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Akcję sadzenia przerwała policja i spisała jej uczestników.

"»Ktoś« zgłosił że sadzimy drzewa zbyt blisko siedziby PiS na Nowogrodzkiej! To nie jest żart takie zgłoszenie dostała Policja. Podobno sąsiedzi z Nowogrodzkiej. Ta władza naprawdę boi się drzew. Pełen heroizm Jan Grabiec w obronie świeżo posadzonych drzew" - napisał na Facebooku poseł PO Marcin Kierwiński.

 

Na zamieszczonym przez polityka nagraniu widać, jak policjant podchodzi do sadzących drzewa i prosi o wylegitymowanie się. Funkcjonariusz przyznaje jednocześnie, że posłowie nie naruszają prawa. Jan Grabiec, poseł PO, podszedł do radiowozu i okazał dokumenty.

 

 

"Drzewa antyrządowe zostały spisane" - skomentował na Twitterze Andrzej Halicki.

 

 

 

"Antyrządowe drzewa"

 

Policja tłumaczy, że zdarzenie, która miało miejsce przy ul. Raszyńskiej to standardowa procedura.

 

- Policjanci otrzymali zgłoszenie od radiooperatora. Każde zawiadomienie jest przez funkcjonariuszy sprawdzane, udali się więc na miejsce zdarzenia. Nie stwierdzili nieprawidłowości, spisali jedną osobę i odjechali - powiedziała polsatnews.pl oficer prasowy podkom. Edyta Wisłowska.

 

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi, właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. Przepisy budzą społeczne protesty. PiS złożył już w Sejmie projekt zmian w tej ustawie, który czeka na rozpatrzenie w komisji.

 

polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie