Nowoczesna nie weźmie udziału w spotkaniu ws. wotum nieufności

Polska
Nowoczesna nie weźmie udziału w spotkaniu ws. wotum nieufności
Polsat News

Nowoczesna nie będzie uczestniczyć we wtorkowym spotkaniu ws. wotum nieufności dla rządu, ponieważ w zaproponowanych przez PO godzinach ma posiedzenie klubu zaplanowane dużo wcześniej - powiedziała we wtorek wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Wiceszefowa i rzecznik Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer pytana, czy Nowoczesna pojawi się na spotkaniu ws. wniosku PO o wotum nieufności dla rządu, odpowiedziała, że Platforma Obywatelska mogłaby kontaktować się z jej partią bezpośrednio, a nie za pośrednictwem mediów. Jak podkreśliła, spotkanie zaproponowane przez szefa klubu PO Sławomira Neumanna było zaplanowane na wtorek na godz. 16.

 

- Wysłaliśmy pismo do nich, czekamy na odpowiedź, (ponieważ) w tym terminie nie możemy. Zaproponowaliśmy inny i w miarę elastyczny, czyli także mogą, jeżeli im nie pasuje, zaproponować inną godzinę. Ale uważam, że dalsze rozmowy powinny być drogą telefoniczną, a nie drogą przez media - powiedziała Lubnauer.

 

- Mamy posiedzenie klubu od 15 do 18, nie możemy się spotkać, posiedzenie było dużo wcześniej zaplanowane - dodała.

 

Nowoczesna proponuje spotkanie w środę

 

Lubnauer poinformowała, że Nowoczesna zaproponowała PO spotkanie w najbliższą środę. - Nie chcemy tego odkładać, chcemy rozmawiać. Zaproponowaliśmy konkretną godzinę, ale z możliwością rozmowy, jeżeli im nie pasuje, na inną - podkreśliła.

 

Platforma Obywatelska w piątek zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu; jako kandydat na premiera wskazany został w nim Schetyna. Liderzy partii opozycyjnych zostali zaproszeni przez szefa klubu PO Sławomira Neumanna na wtorek na spotkanie ws. wniosku o wotum nieufności wobec rządu.

 

Na spotkaniu ws. wniosku o wotum nieufności nie stawi się lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, o czym poinformował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL jest chętne do rozmów.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie