"Nie ma decyzji PiS ws. zmian w ordynacji wyborczej" - Beata Mazurek

Polska
"Nie ma decyzji PiS ws. zmian w ordynacji wyborczej" - Beata Mazurek
PAP/Tomasz Gzell

- Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło decyzji kiedy pojawi się projekt zmian w ordynacji wyborczej - poinformowała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek podczas wtorkowego briefingu w Sejmie odniosła się do publikacji "Dziennika Gazety Prawnej", który napisał, że w PiS zapadła decyzja, w jaki sposób wdrożyć zasadę maksimum dwóch kadencji w fotelu szefa samorządu.

 

- Zdecydowano, że ta reguła wchodzi w życie od razu. Do wakacji zostaną przygotowane projekty dotyczące zmian w ordynacji wyborczej oraz w sprawie metropolii warszawskiej - mówi, cytowany przez "DGP" Grzegorz Adam Woźniak (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

 

- Nie wiem, gdzie taka decyzja zapadła, na pewno nie u Jarosława Kaczyńskiego, na pewno nie w prezydium partii czy klubu. Takiej decyzji czy projekt będzie gotowy jutro, za trzy miesiące czy miesiąc nie ma - oświadczyła Mazurek.

 

Zapowiadane przez PiS zmiany w ordynacji wyborczej mają m.in. ograniczyć do dwóch kadencji możliwość sprawowania urzędu przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie