Kradli "na policjanta". Nie mieli żadnych skrupułów

Polska

Warszawska policja we współpracy z prokuraturą ujęła sześciu przestępców, którzy udawali policjantów i okradali starsze osoby z oszczędności życia. Każdy z nich miał inną rolę, działali w Warszawie i okolicach. Wpadli, gdy chcieli oszukać kolejną osobę. Sąd aresztował wszystkich zatrzymanych na trzy miesiące.

Grupa działała według ściśle ustalonego planu. Najpierw typowano ofiarę. Potem dzwonił do niej jeden z mężczyzn, który mówił, że jest kurierem i chce dostarczyć paczkę. Gdy kurier się rozłączał, natychmiast dzwonił fałszywy funkcjonariusz, który prosił o pomoc w akcji policji.

 

Gdy wytypowana osoba zgadzała się na udział w takiej "operacji", przestępcy wydawali dalsze dyspozycje. Najczęściej mówili, aby przekazać pieniądze lub kosztowności osobie, która zgłosi się pod wskazany adres. Oszust odbierał pieniądze bądź biżuterię. Transportem łupu zajmował się inny mężczyzna - według policji - był to "logistyk".

 

W wyniku przeprowadzonej akcji policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn: Adriana J. (25 l.), Dawida W. (32 l.), Michała S. (28 l.), Łukasza Z. (25 l.), Adriana I. (27 l.) oraz Patryka F. (27 l.). Podejrzani wpadli na gorącym uczynku podczas usiłowania popełnienia kolejnego przestępstwa. Tym samym funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji uchronili poszkodowaną przed utratą kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonywania oszustw metodą na tzw. "policjanta". Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec sześciu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie