Kosiniak-Kamysz: dziś o godz. 17 spotkanie PSL z PO ws. wotum nieufności

Polska
Kosiniak-Kamysz: dziś o godz. 17 spotkanie PSL z PO ws. wotum nieufności
PAP/Tomasz Gzell

Spotkanie PSL-PO ws. wotum nieufności dla rządu odbędzie się we wtorek o godz. 17; weźmie w nim udział poseł ludowców Marek Sawicki - poinformował szef Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

- My zawsze korzystamy z zaproszeń. Chodzę do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Nie mamy problemu ze spotykaniem się z ludźmi - podkreślił szef ludowców.

 

Zapytany, czy PSL przedstawi PO jakieś konkretne stanowisko, odpowiedział: "Na razie idziemy wysłuchać".

 

Wcześniej wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że jej ugrupowanie nie będzie uczestniczyć we wtorkowym spotkaniu ws. wotum nieufności dla rządu, ponieważ w zaproponowanych przez PO godzinach ma posiedzenie klubu zaplanowane dużo wcześniej. Jak podkreśliła, spotkanie zaproponowane przez szefa klubu PO Sławomira Neumanna było zaplanowane na wtorek na godz. 16.

 

Na spotkaniu ws. wniosku o wotum nieufności nie stawi się lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, o czym poinformował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

 

Platforma Obywatelska w piątek zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu; jako kandydat na premiera wskazany został w nim Schetyna. Liderzy partii opozycyjnych zostali zaproszeni przez szefa klubu PO Sławomira Neumanna na wtorek na spotkanie ws. wniosku o wotum nieufności wobec rządu.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie