"Czy poprze pani Schetynę?" "Przyjmę to jako żart". Czat z premier Szydło

Polska
"Czy poprze pani Schetynę?" "Przyjmę to jako żart". Czat z premier Szydło
Polsat News

- Dzisiaj jest 21 marca, pierwszy dzień wiosny. Przyjmę to jako żart - powiedziała premier Beata Szydło podczas czatu na Facebooku, odpowiadając na pytanie internauty o to, czy poprze Grzegorza Schetynę na premiera, w związku konstruktywnym wotum nieufności dla jej rządu. Użytkownicy polsatnews.pl zadali premier Szydło ponad 400 pytań.

- Nie ma takich planów. Dla Polski korzystne jest pozostanie przy swojej walucie, przy złotówce - odpowiedziała premier pytana o to, kiedy Polska przyjmie walutę euro.

 

"Totalna opozycja totalnie kłamie"

 

Szefowa rządu zaprzeczyła również, że istnieją plany wyjścia Polski z Unii Europejskiej. 

 

- Kłamstwo o wyjściu Polski z Unii Europejskiej rozpowszechnia Platforma Obywatelska. Totalna opozycja totalnie kłamie. Dla mojego rządu priorytetem jest jednolicie rozwijająca się Unia Europejska, w której wiodącą i silną pozycję będzie miała Polska - powiedziała premier Beata Szydło.

 

 

Internauci chcieli się również dowiedzieć, co rząd ma zamiar zrobić z polskimi emigrantami w Wielkiej Brytanii w związku ze zbliżającym się Brexitem.

 

 – Dzisiaj rząd będzie przyjmował ramowe stanowisko dotyczące Brexitu. Jednym z naszych warunków jest zachowanie dla polskich obywateli mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii praw nabytych. Negocjacje z Wielką Brytanią będzie prowadził w imieniu Unii Europejskiej szef Rady Europejskiej, a warunki negocjacji określą wszystkie państwa członkowskie - zapowiedziała Szydło.

 

"Warto być optymistą"

 

"Dzisiaj pierwszy dzień wiosny. Warto być optymistą. Wszystko wskazuje na to, że to będzie dobry rok dla Polski. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego. :) #damyrade" - odpisała premier Szydło na pytanie o to "jak żyć".

 

Użytkownicy polsatnews.pl pytali także o to, kiedy Polska odzyska wrak prezydenckiego tupolewa. 

 

- Chcielibyśmy, żeby katastrofa smoleńska w końcu została wyjaśniona, żeby wszystkie dowody, łącznie z wrakiem, były w Polsce. Nasi poprzednicy, rząd PO-PSL, popełnili na początku śledztwa błędy, których konsekwencje teraz ponosimy. Robimy wszystko co możliwe, aby katastrofę wyjaśnić - powiedziała premier.

 

"Dla polskiego państwa ważnym fundamentem jest wiara chrześcijańska"

 

- Dlaczego rząd polski faworyzuje Kościół katolicki i nie zapewnia rozdziału Kościoła od państwa - zapytała internautka.  

 

- Nie zgadzam się z opinią, że rząd polski nie przestrzega zasady rozdziału Kościoła od państwa. Polska jest państwem świeckim i nikt tej zasady nie narusza. Niektórzy z nas są wierzący i mają prawo, tak jak inni obywatele, do uczestniczenia w życiu religijnym. Myślę również, że dla polskiego państwa ważnym fundamentem jest wiara chrześcijańska, na której wyrosła nasza państwowość - odpowiedziała premier. 

 

- I nie zapominajmy, że chrześcijaństwo było również fundamentem rozwoju Europy - dodała.

 

"Nie" dla uchodźców

 

- Dla polskiego rządu priorytetem jest bezpieczeństwo naszych obywateli. Kryzys migracyjny jest poważnym problemem, ale Polska ma tu zdecydowane stanowisko. Nie zgadzamy się na przyjmowanie uchodźców do Polski. Uważamy też, że Polska musi angażować się mocno w pomoc humanitarną w państwach, w których toczy się wojna i potrzebują pomocy. Zwiększyliśmy pomoc na projekty humanitarne i będziemy to robić - powiedziała Beata Szydło, zapytana o kwestię uchodźców.  

 

Pomocna broszka od szefowej rządu

 

Na koniec premier odpisała na pytanie "czy broszki, które posiada, są na zamówienie?".

 

- Otrzymuję bardzo dużo broszek w tej chwili, co jest bardzo miłe - odpowiedziała Szydło. 

 

- Ale chętnie przekazuję je też na akcje charytatywne. Cieszę się, że broszki mogą w ten sposób pomóc wielu ludziom - dodała.

 

 

polsatnews.pl

luq/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie