Wypadek w trakcie remontu kamienicy. Zsyp budowlany spadł na kobietę

Polska
Wypadek w trakcie remontu kamienicy. Zsyp budowlany spadł na kobietę
Polsat News

W trakcie remontu jednej z kamienic przy ul. Garbary w centrum Poznania doszło do poważnego wypadku. Na przechodzącą chodnikiem kobietę spadła cześć zsypu budowlanego. Poszkodowana w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godziny 11.30. Na przechodzącą obok remontowanej kamienicy 47-latkę spadła część plastikowego "rękawa", przez który robotnicy zrzucają gruz z wyższych kondygnacji do kontenerów ustawionych przy ścianie budynku. Kobieta została przysypana przez materiał budowlany. 

 

- Z niewyjaśnionych przyczyn ten rękaw spadł na przechodzącą chodnikiem kobietę - powiedziała Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

 

Kobieta w stanie ciężkim, z obrażeniami nóg trafiła do szpitala. Na miejscu pracuje technik policyjny. Pojawił się również nadzór budowlany. Mają wyjaśnić co było powodem wypadku i kto ponosi za niego odpowiedzialność.

 

- Sprawdzimy czy prace były prowadzone legalnie i pod nadzorem - zapowiedział w rozmowie z epoznan.pl Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 

Na razie prace przy remoncie zostały przerwane.

 

polsatnews.pl

dk/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie