Udawał policjanta. Ograbiał staruszki. Gdy go zatrzymano, chciał zabrać 35 tysięcy złotych 70-letniej ofierze

Polska
Udawał policjanta. Ograbiał staruszki. Gdy go zatrzymano, chciał zabrać 35 tysięcy złotych 70-letniej ofierze
policja.pl

Szybka akcja policji uratowała pieniądze starszej kobiety, która miała zamiar przekazać je obcemu mężczyźnie. Kobieta uwierzyła, że złodziej "prowadzi śledztwo". 19-latek został zatrzymany. Kradł już w styczniu.

Policjanci z dzielnicy Ochota wyprzedzili złodzieja. Poinformowali kobietę, że ma do czynienia z przestępstwem. Zamiast pieniędzy Dominik K. otrzymał kopertę wypełnioną ulotkami. Gdy mężczyzna wziął kopertę, został ujęty. Trafił do policyjnej celi.

 

W styczniu zabrał 20 tysięcy

 

W trakcie dalszych czynności, policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że 19-latek w styczniu oszukał w podobny sposób 82-letnią kobietę. Zabrał jej prawie 20 tysięcy złotych.

 

Dominik K. usłyszał dwa zarzuty dokonania oszustwa. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara do 8 lat więzienia.

 

Pomogła pracownica banku

 

Podobnemu wyłudzeniu zapobiegli policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Policjanci z Pragi Południe zostali zaalarmowani przez pracownicę banku, która podejrzewała, że jej klientka może być ofiarą oszustów działających metodą "na policjanta".

 

Kryminalni błyskawicznie opracowali plan działania. Pojawili się w banku, udzielili instruktażu kobiecie, która wyszła z placówki i przekazała kopertę.

 

Zatrzymanie nastąpiło, gdy fałszywy policjant wziął kopertę. W środku było 20 tysięcy złotych.

 

35-latek usłyszał zarzut, a sąd na niosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie