"Nie widzę powodu, by brać udział w tej hucpie". Kukiz o wotum nieufności

Polska
"Nie widzę powodu, by brać udział w tej hucpie". Kukiz o wotum nieufności
Polsat News

"Ludzie znów dają się wciągnąć w międzypartyjne igrzyska. W akcje prowadzące do niczego. Jest rzeczą oczywistą, że PiS posiada wystarczającą liczbę posłów, by żaden wniosek wszystkich razem wziętych opcji parlamentarnych nie przeszedł. A w szczególności wniosek de facto o to, by Schetyna objął funkcję premiera" - napisał Paweł Kukiz w poniedziałek na portalu społecznościowym.

Platforma Obywatelska w piątek zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu; jako kandydat na premiera wskazany został w nim lider PO Grzegorz Schetyna. Wniosek Platformy ma trafić do Sejmu w poniedziałek.

 

Jak ocenił lider Kukiz’15, akcja PO skazana jest na porażkę.

 

"Kukiz'15 nie udzielił wotum zaufania rządowi premier Szydło"

 

Zdaniem Kukiza, Platforma zaczyna powracać do poziomu arogancji sprzed przegranych wyborów parlamentarnych. Jak zauważył, ani PSL ani Kukiz'15 nie były nawet poinformowane o planach zgłoszenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności, a politycy tych ugrupowań o wszystkim dowiedzieli się z mediów.

 

"Dla mnie sam ten fakt jest wystarczającym powodem, by się na nich wypiąć. Poza tym Kukiz'15 nie udzielił wotum zaufania rządowi premier Szydło już na początku kadencji Sejmu i nic się w tej kwestii nie zmieniło" - podkreślił lider Kukiz'15.

 

"Nie widzę więc powodu, by brać udział w tej hucpie i tym samym wzmacniać pozycję tych, spośród których wielu powinno dawno trafić za kraty, zamiast np. na Ukrainę" - napisał Kukiz.

 

Miał wstrzymać się od głosu


Wcześniej Kukiz mówił, że podczas głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności wstrzyma się od głosu.

 

Głosowanie nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia. Do wyrażenia rządowi wotum nieufności potrzebna jest większość ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231.

 

Kukiz nie przyjdzie na spotkanie opozycji

 

Jak powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, z informacji, które przekazał mu Paweł Kukiz wynika, że lider Kukiz'15 nie pojawi się we wtorek na spotkaniu opozycji. - Kukiz powiedział, że nie interesują go partyjne wojenki - wyjaśnił wicemarszałek Sejmu.

 

Jak dodał, zaproszenie na spotkanie dotarło do Kukiza dopiero w poniedziałek, a lider ugrupowania ma już na wtorek zaplanowane inne spotkania.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie