"Zawaliło się całe moje życie". Posłanka PO w programie "Pociąg do polityki"

Polska

Mąż posłanki PO wystawiał lewe faktury na ok. 6,6 mln zł. Został skazany na dwa lata więzienia. - Nigdy bym nie pomyślała, że będę przez coś takiego w stanie przejść. Zawaliło mi się życie. Moje osobiste i rodzinne - mówi posłanka Marzena Okła-Drewnowicz. Cała rozmowa w programie "Pociąg do polityki" o godz. 17:30 w Polsat News 2 i 18:20 w Polsat News.

Grzegorz D., mąż posłanki Platformy Obywatelskiej w latach 2008-2011 m.in. wystawił 190 lewych faktur na blisko 6,6 mln zł. W sierpniu 2014 roku został skazany na dwa lata więzienia, w zawieszeniu na pięć lat, i grzywnę 25 tys. zł.

 

Sfałszowanie faktur miało pomóc kilku firmom wyłudzić zwrot nienależnego podatku VAT. Straty fiskusa wyniosły ok. 1,4 mln zł.

 

Maż posłanki przyznał się do fałszerstw. Śledczym powiedział najpierw, że ukrył faktury, a później, że je spalił.

 

"To była dla mnie straszna trauma"

 

- To była dla mnie straszna trauma, z którą musiałam sobie poradzić, bo miałam dwójkę dzieci - mówi dzisiaj posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

 

Potwierdza, że była wówczas z mężem w separacji. A wiele lat wcześniej został nawet złożony wniosek o rozwód.

 

- Potrzebowałam przestrzeni. Powiedziałam po prostu koniec. Ma cię tutaj nie być. Ja nie mogę na ciebie patrzeć. To było tak, że potrzebowałam przestrzeni, po to, by ratować własną psychikę - wyjaśnia Okła-Drewnowicz. 

 

polsatnews.pl

 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie