Junkcer: UE przetrwa co najmniej kolejnych 60 lat i jeszcze się powiększy

Świat
Junkcer: UE przetrwa co najmniej kolejnych 60 lat i jeszcze się powiększy
PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Szef Komisji Europejskiej jest pewien, że mimo wszystkich kryzysów, Unia Europejska przetrwa co najmniej kolejnych 60 lat i jeszcze się powiększy. "UE będzie miała więcej niż 30 członków" - powiedział Jean-Claude Juncker gazecie "Bild am Sonntag". Szef KE jest przekonany, że po Wielkiej Brytanii już żaden inny kraj nie wyjdzie z Unii Europejskiej.

- Przeciwnie: pozostałe państwa członkowskie ponownie się w sobie zakochają i odnowią śluby z Unią Europejską - powiedział Juncker niemieckiej gazecie przed jubileuszowym szczytem UE w Rzymie 25 marca.

 

Jego zdaniem Wspólnocie nie zaszkodzi szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen. - Nawet jeśli wygra wybory prezydenckie we Francji - dodał szef KE.

 

Jean-Claude Juncker wyraził zrozumienie dla tych, którzy nie są zadowoleni obecnego stanu Unii Europejskiej. - Europa robi wiele rzeczy dobrze, ale niektóre robi źle - przyznał.

 

Przewodniczący Komisji Europejskiej uważa, że Turcja nie spełni swych gróźb i nie wycofa się z zawartego z UE porozumienia w sprawie migrantów. Według Junckera umowa ta służy bowiem także interesom Turcji.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie