Incydent przed bramą Białego Domu. Zatrzymano jedną osobę

Świat
Incydent przed bramą Białego Domu. Zatrzymano jedną osobę
Pixabay

Jedna osoba została zatrzymana po tym, jak podejrzany pojazd podjechał w nocy z soboty na niedzielę lokalnego czasu do punktu kontrolnego przed Białym Domem - poinformował Secret Service. Według CNN kierowca twierdził, że przewozi bombę.

Cytując dwa źródła w siłach bezpieczeństwa CNN podało, że nie ma potwierdzenia, jakoby cokolwiek znaleziono w aucie, ale w Białym Domu podniesiono poziom zabezpieczeń.

 

Secret Service podał, że niezidentyfikowany kierowca trafił do aresztu po tym, jak podejrzany pojazd zbliżył się do punktu kontrolnego. Nie wspomniano jednak, że mężczyzna mówił, iż ma przy sobie materiały wybuchowe.

 

Zamkniętych zostało kilka ulic wokół Białego Domu.

 

Wcześniej w sobotę niezidentyfikowana osoba próbowała przeskoczyć ogrodzenie do Białego Domu - poinformował rzecznik Białego Domu Sean Spicer. Dwaj agenci Secret Service obezwładnili tę osobę. Prezydenta Donalda Trumpa nie było wówczas w Białym Domu; przebywał na Florydzie.

 

Secret Service naraził się ostatnio na krytykę, ogłaszając, że mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu wtargnął na teren wokół Białego Domu, przeskoczywszy 1,5-metrowe ogrodzenie, został schwytany dopiero po 16 minutach.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie