"Test dla wszystkich w opozycji czy są opozycją" - Schetyna i Neumann o wotum nieufności

Polska
"Test dla wszystkich w opozycji czy są opozycją" - Schetyna i Neumann o wotum nieufności
PAP/Tytus Żmijewski

- Wiemy przecież, że Grzegorz Schetyna będzie premierem za 2,5 roku, a nie za trzy tygodnie, bo nie mamy arytmetycznej większości. (...) Będziemy zachęcać do debaty licząc, że kluby, które są w opozycji, nie będą popierać rządu PiS – powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.

- To będzie test dla wszystkich w opozycji czy są opozycją, czy tylko mają nastawienie na gry wewnętrzne, a nie na prawdziwą walkę z PiS – dodał Neumann.

 

"Nie można tego tak zostawić"


- Coś poważnego zdarzyło się w Brukseli. Polski rząd w sposób kompromitujący zaatakował byłego polskiego premiera, przewodniczącego Rady Europejskiej wbrew logice, rozumowi, przyzwoitości i przeciwko 27 innym krajom. Nie można więc tego tak zostawić – tłumaczył szef PO Grzegorz Schetyna.

 

- Dlatego przygotowaliśmy wniosek, zebraliśmy podpisy i teraz będziemy rozmawiać o następnych krokach współpracy. To jest kwestia elementarnej odpowiedzialności. (...) Największy klub opozycyjny ma to prawo i obowiązek, żeby upominać się w takiej sytuacji o konstruktywne wotum nieufności - zaznaczył szef PO.

 

"Zrobię wszystko, żeby liderem opozycji za 2,5 roku był Jarosław Kaczyński"


Schetyna powiedział, że chce wygrać wybory za 2,5 roku. - Zrobię wszystko, żeby liderem opozycji za 2,5 roku był Jarosław Kaczyński. (...) Wszystkie aktywności, które prowadzimy dzisiaj, temu mają służyć - wyjaśnił.

 

PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu zaprezentowała w piątek, wskazując jako kandydata na premiera Schetynę. Wniosek ma trafić do Sejmu; wcześniej zostanie przekazany pozostałym klubom opozycyjnym.

 

W Ostromecku Schetyna i Neumann wzięli udział debacie za samorządowcami z regionu kujawsko-pomorskiego.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie