Wypadek w Ostrowie Wlkp. Trzy osoby ciężko ranne, w tym dwóch policjantów

Polska
Wypadek w Ostrowie Wlkp. Trzy osoby ciężko ranne, w tym dwóch policjantów
Polsat News, zdj. ilustracyjne

Dwóch policjantów z Ostrowa Wkp. i kierowca samochodu biorącego udział w wypadku drogowym zostało ciężko rannych. Do wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek. Policja bada okoliczności zdarzenia.

W wypadku drogowym w Ostrowie Wlkp. uczestniczył nieoznakowany radiowóz policji opel astra oraz toyota avensis. Policjanci byli na służbie, patrolowali ulice miasta. Nie stwierdzono, by kierujący byli nietrzeźwi.

 

Zdaniem ostrowskiej policji kierowca osobowej toyoty wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z radiowozem. Rzecznik prasowy ostrowskiej komendy Małgorzata Łusiak poinformowała, że funkcjonariusze jechali drogą z pierwszeństwem przejazdu, a kierowca toyoty znajdował się na drodze podporządkowanej.

 

- Zabezpieczono wideorejestrator oraz radiowóz policyjny w celu szczegółowych oględzin procesowych. Na razie nie wiadomo, z jaką prędkością poruszały się samochody - powiedziała Łusiak.

 

Policjant zakleszczony we wraku


Według rzeczniczki siła zderzenia była bardzo duża. - Jeden z policjantów został zakleszczony we wraku opla. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, żeby go wydostać - powiedziała Małgorzata Łusiak.

 

Do szpitala trafiło dwóch policjantów w wieku 29 i 30 lat oraz 24-letni kierowca toyoty. Jeden z funkcjonariuszy przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

 

- Lekarze oceniają jego stan jako ciężki - powiedziała rzecznik prasowy szpitala w Ostrowie Joanna Pawlaczyk. Dodała, że pozostałe dwie osoby przebywają na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w stanie średnio ciężkim.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze