Uwodził dzieci przez internet. 32-latek usłyszał zarzuty

Polska
Uwodził dzieci przez internet. 32-latek usłyszał zarzuty
Polsat News

Policjanci z Suchej Beskidzkiej zatrzymali 32-letniego mężczyznę z Mazowsza, który przez 2 lata uwodził przez internet dzieci w wieku 10-17 lat - poinformował w piątek rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Sebastian Gleń.

Policjantów na trop mężczyzny naprowadziła matka dziewczynki z powiatu suskiego. Zgłosiła, że dziecko, które nie ma jeszcze 15 lat, otrzymało zdjęcia o treści erotycznej.

 

Po analizie materiałów policjanci uznali, że sprawa może mieć podłoże o charakterze pedofilskim. Zatrzymali 32-latka z Mazowsza. - W trakcie wyjaśnień mężczyzna podał, że od wakacji 2015 r. do chwili obecnej nawiązywał kontakt, najpierw przez komunikator internetowy, a później telefoniczny, z małoletnimi w wieku od 10 do 17 lat. (...) Prowadził z nimi rozmowy z podtekstem seksualnym - poinformował Gleń.

 

Grozi mu do 3 lat więzienia

 

Podejrzany usłyszał zarzut nawiązywania kontaktów przez Internet lub telefon z małoletnimi w celu popełnienia przestępstwa pedofilii. Grozi za to kara do 3 lat więzienia. Gleń dodał, że mężczyzna został aresztowany przez sąd na miesiąc.

 

- Sprawa ma charakter rozwojowy. (...) Dla dobra postępowania i ochrony pokrzywdzonych nie ujawnimy bliższych szczegółów sprawy - dodał rzecznik małopolskiej policji.

 

Policjanci zaapelowali do rodziców, by przestrzegali dzieci, jak powinny reagować, gdy ktoś próbuje nawiązywać z nimi kontakt i składa niemoralne propozycje. - Chcemy uczulić rodziców, by mieli pod kontrolą to, z kim ich pociechy nawiązują kontakty i jaki mają one charakter. (...) Nie należy lekceważyć najmniejszych nawet sygnałów świadczących o tym, że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego. W przypadku podejrzenia, że mogło paść ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie powiadomić policję - podkreślił Sebastian Gleń.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie