Proces "Hossa" odroczony do 19 maja

Polska
Proces "Hossa" odroczony do 19 maja
policja.pl

Poznański sąd okręgowy na wniosek obrony i z powodu nieobecności prokuratora odroczył w piątek rozpoczęcie procesu Arkadiusza Ł. ps. "Hoss", któremu prokuratura zarzuca organizowanie procederu oszustw "na wnuczka". Nowy termin rozprawy wyznaczono na 19 maja.

Oskarżonego zatrzymała w czwartek policja. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce.

 

Na 27 marca zaplanowane zostało w warszawskiej prokuraturze okręgowej przesłuchanie "Hossa" - informację to potwierdził w rozmowie z PAP obrońca Ł. mec. Aleksander Kowzan. 

 

Szef "mafii wnuczkowej"

 

Arkadiuszowi Ł. zarzuca się kierowanie grupą i organizowanie procederu oszustw "na wnuczka" w Niemczech, Szwajcarii i Luksemburgu i wyłudzenie w ten sposób kilka milionów złotych.

 

Mężczyzna przez ostatni miesiąc był poszukiwany listem gończym, w czwartek został zatrzymany przez policyjny Zespół Poszukiwań Celowych z Poznania i funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji w jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu.

 

O odroczenie wnioskował adwokat


"Hoss" nie pojawił się w poznańskim sądzie. Jego adwokat Jacek Relewicz wnioskował o odroczenie rozpoczęcia procesu.

 

- W związku z zatrzymaniem Arkadiusza Ł. wnioskuję o możliwość jego uczestniczenia w rozprawie. On zamierza uczestniczyć w procesie, dlatego wnoszę o odroczenie, celem doprowadzenia oskarżonego na kolejną rozprawę - powiedział.

 

Sąd przychylił się do wniosku obrony.

 

Proces nie mógł się też rozpocząć z powodu nieobecności prokuratora. Sąd zwrócił się do prokuratury o wyjaśnienie tej sytuacji.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie