8-latkę miał zgwałcić partner jej matki. Kobieta widziała gwałt, ale nie reagowała

Polska
8-latkę miał zgwałcić partner jej matki. Kobieta widziała gwałt, ale nie reagowała
Polsat News

Dziewczynka została zgwałcona w maju ubiegłego roku, kiedy pojechała odwiedzić swoją biologiczną matkę. Sprawcą miał być 63-letni mężczyzna, partner kobiety. Matka przyznała się, że w żaden sposób nie pomogła córce, chociaż widziała gwałt. Konkubent nie przyznaje się do zarzutów.

Mężczyźnie zarzucono gwałt oraz grożenie, aby nie mówiła o zdarzeniu; 33-letniej matce postawiono zarzut nieudzielenia pomocy dziecku, czyli udzielenie pomocy podejrzanemu oraz usuwania śladów zdarzenia. Za te czyny każdemu z nich grozi do 15 lat więzienia.

 

Kobieta ma ograniczone prawa rodzicielskie. Nadużywała alkoholu i nie zapewniała dziecku odpowiedniej opieki, ale córka chciała utrzymywać z nią kontakt.

 

Prawdopodobnie matka była pijana także wtedy, gdy ośmiolatka przyjechała w odwiedziny. Podczas przesłuchania kobieta zeznała, że widziała jak partner gwałci dziecko, ale nie zareagowała.

 

Zwierzyła się cioci

 

O tym, co się stało, dziewczynka powiedziała rodzicom zastępczym dopiero w styczniu tego roku.  Dzieckiem opiekuje się ciocia, siostra biologicznej matki. Natychmiast zabrała dziewczynkę do szpitala.

 

Śledztwo w sprawie gwałtu wszczęła prokuratura w Katowicach, która nakazała zatrzymanie mężczyzny. Opinia biegłego wykluczyła, że dziewczynka mogła konfabulować.

 

wyborcza.pl

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie