14-latek szantażował koleżankę publikacją jej nagich zdjęć. Żądał seksu

Polska
14-latek szantażował koleżankę publikacją jej nagich zdjęć. Żądał seksu
Pixabay.com/JESHOOTS/Public Domain

Oboje pochodzą z Krakowa, ale znają się jedynie z internetu. Zaczęło się od zwykłych, koleżeńskich rozmów. Później 14-latka na tyle zaufała rówieśnikowi, że wysłała mu swoje roznegliżowane, a później nagie zdjęcia. Wtedy chłopak zaczął ją szantażować. Powiedział, że jeśli nie zgodzi się na współżycie z nim, to zdjęcia wyśle do wychowawcy w szkole i umieści w sieci.

Policja dowiedziała o sprawie 7 marca od matki szantażowanej 14-latki, która - zaniepokojona przygnębieniem córki - namówiła ją do zwierzeń.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli telefon 14-latka. Okazało się, że zdążył rozesłać nagie zdjęcia kolegom, a w dodatku w ten sam sposób szantażował jeszcze jedną dziewczynę. Jej zdjęcia, w bieliźnie, umieścił na portalu społecznościowym.

 

- Podczas przesłuchania chłopak przyznał się do winy. Sprawa trafiła to sądu rodzinnego. Zapewne zostaną wobec niego podjęte środki wychowawcze. W tego typu przypadkach, ważne jest, aby nieletni nie ulegli dalszej demoralizacji. Temu mają służyć podjęte działania - powiedział Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

 

polsatnews.pl 

 

 

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie