Saryusz-Wolski o letniej wodzie w kranie, Targowicy i nielojalności

Świat
Saryusz-Wolski o letniej wodzie w kranie, Targowicy i nielojalności
Polsat News

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski po nieudanym starcie w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej zapowiedział, że z mediami będzie komunikować się wyłącznie za pośrednictwem Twittera. W czwartek udostępnił sporą porcję tweetów. Poruszył w nich bardzo wiele wątków, część internautów zwraca jednak uwagę, że nie do końca rozumie intencje autora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wpisy europosła są komentowane przez bardzo wielu użytkowników. Spora część z nich przyznaje, że nie rozumie, co Saryusz-Wolski chce osiągnąć tymi tweetami. W podobnym tonie są też komentarze dot. zgody europosła na wystawienie jego kandydatury na stanowisko szefa Rady Europejskiej, jaki i jego obecnej sytuacji politycznej.

 

Saryusz-Wolski, który po zamieszaniu z kandydowaniem, utracił członkostwo najpierw w PO, później w EPL (Europejska Partia Ludowa), wkrótce przestanie też być członkiem komisji spraw zagranicznych i komisji spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego. Zasiądzie natomiast w komisji petycji. 

 

Niewykluczone, że eurodeputowany liczy na jakieś stanowisko zaproponowane przez PiS. Prezes tej partii Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla salon24.pl powiedział bowiem, że "dopuszcza taką sytuację, choć dziś żadne decyzje nie zapadły".

 

Zapewnił przy tym, że PiS nie ma żadnych zobowiązań wobec Saryusz-Wolskiego, który zgodził się kandydować na przewodniczącego RE "pro bono".

 

polsatnews.pl 

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie