Petru nie podpisze wniosku o wotum nieufności dla rządu. "Jest symboliczny"

Polska
Petru nie podpisze wniosku o wotum nieufności dla rządu. "Jest symboliczny"
PAP/Paweł Supernak

Wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło jest symboliczny; kandydata na premiera nie traktuję poważnie - powiedział w czwartek w Radiu ZET lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Zapowiedział też, że jego ugrupowanie zagłosuje za odwołaniem rządu.

- Wniosek, który zgłosiła Platforma Obywatelska nie ma szans powodzenia, w związku z tym jest to raczej wniosek symboliczny - powiedział Petru. Mówiąc o kandydacie na stanowisko przyszłego premiera, wyraził opinię, że "z punktu widzenia nieskutecznego wniosku wszystko jedno, które to będzie nazwisko - wniosek przepadnie".

 

- Będę głosował przeciwko temu rządowi, który bardzo istotnie zniszczył wiarygodność Polski i siłę Polski na arenie międzynarodowej. Natomiast w związku z tym, że jest to wniosek symboliczny, to żadnych nawet rozmów w ramach opozycji nie było, czyli nie traktuję w tym sensie tego kandydata na premiera, i Platforma również nie traktuje, poważnie - powiedział.

 

"Opozycja powinna to przedyskutować" 

 

Lider Nowoczesnej zapowiedział, że nie podpisze wniosku o wotum nieufności, ale zagłosuje za odwołaniem rządu. - Jeżeli to miałby być wniosek poważny to należałoby dużo wcześniej siąść w ramach szeroko rozumianej opozycji i przedyskutować - powiedział Petru.

 

Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu ma zostać złożony w piątek. Szef Platformy Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę, że jedną głównych kwestii, która ma uzasadniać złożenie tego wniosku będzie "bezrozumna polityka europejska, którą prowadzi rząd PiS". Jeszcze nie wiadomo, kto będzie kandydatem na premiera.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie