Narodowcy o Ukraińcach w Polsce: problem społeczny i narodowościowy

Polska
Narodowcy o Ukraińcach w Polsce: problem społeczny i narodowościowy
Polsat News

Przedstawiciele Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego uważają, że imigracja ukraińska w Polsce, to problem społeczny i narodowościowy. Według nich ma to też negatywny wpływ na rynek pracy w Polsce.

Prezes RN Robert Winnicki (niezrz.) ocenił w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że imigracja ukraińska w Polsce, stała się bardzo poważnym "wyzwaniem społecznym i politycznym".

 

Poinformował, że w ciągu pół roku złożył sześć interpelacji do rządu z pytaniami, w jaki sposób rząd kontroluje imigrację ukraińską w Polsce. - Z odpowiedzi, które otrzymałem wynika, że niestety rząd polski nie prowadzi żadnej planowej polityki dotyczącej imigracji, a mamy do czynienia już z ponad milionem Ukraińców w Polsce. To jest problem rynku pracy, to problem społeczny i narodowościowy - podkreślił Winnicki.

 

"Nie zgadzamy się na taki stan rzeczy"

 

Mateusz Pławski (MW) ocenił, że imigracja ukraińska w Polsce, to problem z którym rząd nie umie sobie poradzić. - Tego typu szkodliwa dla narodu działalność nie może mieć miejsca, będzie ogólnopolska akcja, będziemy monitorować, będziemy patrzyli na ręce rządzącym, ponieważ nie zgadzamy się na taki stan rzeczy - zapowiedział.

 

Rzecznik prasowy ONR Tomasz Kalinowski poinformował, że jego ugrupowanie planuje w najbliższy weekend zorganizować szereg manifestacji w całej Polsce przeciwko migracyjnej polityce rządu. Jak dodał, do Polski przybyło 1,3 miliona Ukraińców, co - jego zdaniem - ma negatywny wpływ na rynek pracy.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie