"Jesteś odrażającą namiastką prezydenta". Taki wpis pojawił się na Twitterze McDonalds'a

Świat
"Jesteś odrażającą namiastką prezydenta". Taki wpis pojawił się na Twitterze McDonalds'a
YouTube/Excelsior10000

"@realDonaldTrump jesteś w zasadzie odrażającą namiastką prezydenta i bylibyśmy zachwyceni, mając znowu Baracka Obamę. Poza tym masz malutkie rączki" - wpis o tej treści pojawił się w czwartek rano czasu amerykańskiego na oficjalnym profilu giganta w branży fast food na Twitterze. Korporacja tłumaczy się, że ktoś włamał się na jej konto.

 

 

"Twitter poinformował nas, że ktoś włamał się na nasze konto. Usunęliśmy tweet, zabezpieczyliśmy konto i obecnie badamy sprawę" - napisał McDonald’s jeszcze tego samego dnia. W ciągu 19 minut, które upłynęły od publikacji do skasowania, post udostępniono ponad 200 razy.

 

 

Nie wszyscy internauci wierzą w informację o tym, że na konto koncernu włamali się hakerzy. Zwracają oni uwagę, że wiceprezesem firmy ds. globalnej komunikacji jest Robert Gibbs, który w 2008 roku przyczynił się do zwycięstwa Obamy w wyborach prezydenckich, za co uzyskał stanowisko rzecznika Białego Domu.

 

 

Prezydent Trump znany jest ze swoich niewielkich dłoni i upodobania do sztandarowej kanapki McDonaldsa - Big Maca. W 2002 r. wystąpił nawet w jego reklamie.

 

 

vice.com, polsatnews.pl

 

pam/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie