Areszt dla podejrzanych o handel ludźmi. Odpowiedzą za ułatwianie prostytucji

Polska
Areszt dla podejrzanych o handel ludźmi. Odpowiedzą za ułatwianie prostytucji
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.: Pixabay/TryJimmy/CC BY-SA 2.0

Krakowski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu czterech mężczyzn podejrzanych o udział w handlu ludźmi oraz kobiety, której postawiono zarzut ułatwiania prostytucji - poinformował w czwartek rzecznik prasowy krakowskiej Prokuratury Okręgowej Janusz Hnatko. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Jak poinformował prok. Hnatko w ostatnich dniach policjanci zatrzymali siedem osób w wieku od 25 do 38 lat, związanych z procederem handlu ludźmi, czerpaniem korzyści majątkowych z cudzego nierządu oraz obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Małopolski.

 

- Podczas przeszukania miejsc zamieszkania dwóch z podejrzanych funkcjonariusze znaleźli specjalistyczne lampy grzejne, nawilżacze, systemy nawadniające i wentylacyjne, namiot do uprawy konopi oraz 484 krzewy konopi - mówił prok. Hnatko.

 

Grozi im do 15 lat więzienia

 

Czterem z zatrzymanych: Tadeuszowi C., Grzegorzowi L., Dawidowi K. oraz Krzysztofowi G. przedstawiono zarzuty handlu ludźmi. Grozi im od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Tadeusz C. oraz Grzegorz L. odpowiedzą dodatkowo za ułatwianie prostytucji, czerpanie korzyści z cudzego nierządu oraz posiadanie przyrządów służących do wytwarzania środków odurzających i uprawy konopi.

 

Dawidowi K. oraz Krzysztofowi G. zarzucono udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających m.in. marihuany i substancji psychotropowych: ekstazy, amfetaminy, MDMA.

 

Zarzut ułatwiania prostytucji usłyszała Justyna G.

 

Trzymiesięczny areszt

 

Wobec tych podejrzanych decyzją sądu zastosowano tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

 

Dwie inne osoby zatrzymane w związku z tą sprawą to kobieta, której przedstawiono zarzut udziału w obrocie substancjami psychotropowymi oraz mężczyzna, który odpowie za posiadanie mefedronu i kokainy.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie