"Spacery uzdrowienia" - księża wychodzą szukać wiernych

Polska
"Spacery uzdrowienia" - księża wychodzą szukać wiernych
Flickr.com/Fatima Flores/CC BY 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

Stołeczni księża marianie zapraszają na "spacery uzdrowienia". W każdy czwartek Wielkiego Postu w parafii Matki Bożej z Lourdes na warszawskiej Pradze można się spotkać i porozmawiać z księdzem, spacerując wokół terenów kościelnych. Zaproszeni są wszyscy, a zwłaszcza ci, którzy przeżywają jakieś trudności lub z jakichś względów odsunęli się od Kościoła.

"Spacery uzdrowienia" to okazja do spokojnej rozmowy w nieformalnych okolicznościach. W każdy czwartek wieczorem, od godz. 20.00 aż do północy, wokół kościoła spaceruje kapłan. Można do niego podejść i porozmawiać. Jest to też okazja do spowiedzi. W tym samym czasie w kaplicy Krzyża św. w świątyni trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

- To nowa inicjatywa. Pomysłodawcą był ks. Krzysztof Stąpor - opowiada proboszcz parafii, ks. Stanisław Kosiorowski. - Początkowo byliśmy sceptyczni: nikt nie przyjdzie, kościół trochę na uboczu, w dodatku otoczony murem, choć furtka otwarta. Ale zaryzykowaliśmy i - okazało się, że to miało sens - podkreśla.

 

Podczas spacerów odbyło się już kilka rozmów, były spowiedzi. Niektóre spotkania wynikły przypadkiem. - Ktoś akurat przechodził koło świątyni i zagadnął księdza, czemu tak spaceruje. Gdy usłyszał odpowiedź, nieoczekiwanie pojawiły się łzy. I tak zaczęła się rozmowa, a potem spowiedź po latach - mówi ks. Kosiorowski.

 

- Zapraszamy nadal! Wielki Post trwa! - zachęca kapłan.

 

KAI

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie