Przesłuchano porwaną 12-letnią Amelię z Golczewa. "Kluczowy dowód w sprawie"

Polska

- We wtorek odbyło się przesłuchanie 12-letniej Amelii, która została uprowadzona 3 marca w Golczewie (zachodniopomorskie) - powiedziała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz. Jak dodała, przesłuchanie było kluczową czynnością w sprawie, ale nie ujawnia treści zeznań.

Rzeczniczka zaznaczyła, że w przesłuchaniu - oprócz prokuratora - uczestniczył biegły psycholog. Na jego opinię oczekuje prokurator.

 

Pytana, czy treść zeznań dziecka może wpłynąć na zmianę zarzutów dla osób, które porwały dziewczynkę, Wojciechowicz powtórzyła, że przesłuchanie jest kluczowym dowodem w tej sprawie.

 

Zaciągnięta do auta

 

Dziewczynka z Golczewa została uprowadzona 3 marca br. wieczorem niedaleko swojego domu. Została wciągnięta do auta. Po kilku godzinach policja znalazła ją w samochodzie kilkanaście kilometrów dalej. 4 marca nad ranem policjanci zatrzymali osoby, które miały porwać dziewczynkę - w tym Ryszarda D. i jego partnerkę Elżbietę B. Oboje usłyszeli zarzut uprowadzenia i pozbawienia wolności dziewczynki.

 

Ryszard D. niedawno został przedterminowo zwolniony z więzienia. Odsiadywał karę 9 lat więzienia za brutalne pobicie innej, 10-letniej dziewczynki. Przed upływem 7 lat odbywania kary złożył wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Choć najpierw sąd okręgowy nie uwzględnił wniosku, Sąd Apelacyjny w Szczecinie udzielił mu takiego zwolnienia. SA tłumaczył swą decyzję tym, że zachowanie skazanego wciąż się poprawiało.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie