Dyrektor Urzędu Miasta w Łodzi usłyszał zarzuty

Polska
Dyrektor Urzędu Miasta w Łodzi usłyszał zarzuty
Polsat News

Zarzut przyjęcia korzyści majątkowych oraz niedopełnienia obowiązków służbowych postawiła w środę łódzka prokuratura regionalna dyrektorowi Zarządu Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miasta Łodzi Grzegorzowi N. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Poinformował o tym szef Prokuratury Regionalnej w Łodzi Jarosław Szubert. Dodał, że zarzuty związane są z wcześniejszą funkcją jaką pełnił N. - dyrektora Zarządu Dróg i Transportu UMŁ. W tym okresie podejrzany odpowiadał m.in. za stan dróg w mieście oraz nadzorował ich budowę. Szubert nie chciał - ze względu na toczące się jeszcze czynności - powiedzieć, przyjęcie jakiej kwoty zarzucono N.

 

W trybie pilnym odsunięty od obowiązków


Grzegorz N. został zatrzymany w środę rano przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział, że zatrzymania dotyczą wielowątkowego śledztwa. Oprócz N. zatrzymano jeszcze dwóch pracowników PGE Dystrybucja SA Oddział w Łodzi i przedsiębiorcę. Jak mówił Szubert ten ostatni usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowych.

 

Po południu łódzki magistrat poinformował, że Grzegorz N. został w trybie pilnym odsunięty od pełnienia obowiązków. W komunikacie przesłanym mediom napisano, że urząd czeka na oficjalny komunikat prokuratury; po nim podjęte zostaną dalsze kroki ws. dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

 

Odpowiadał m.in. za budowę dworca


N. obecnie pełnił funkcję dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi, która zajmuje się prowadzeniem miejskich inwestycji, koordynuje najważniejsze inwestycje liniowe oraz kubaturowe. Wcześniej - od kwietnia 2012 r. do 1 lipca 2016 r. - był dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu UMŁ, m.in. odpowiadającym za stan dróg w mieście oraz nadzorującym ich budowę.

 

W przeszłości był również wicedyrektorem w łódzkim oddziale Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Odpowiadał m.in. za budowę nowego dworca Łódź Fabryczna oraz przebudowę stacji Łódź Żabieniec.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie