Czytelnik odgadł tytuł nowej książki J. K. Rowling. Zapytała o to na Twitterze

Kultura
Czytelnik odgadł tytuł nowej książki J. K. Rowling. Zapytała o to na Twitterze
Facebook.com/J.K. Rowling

Autorka serii o Harrym Potterze opublikowała zagadkę na prośbę czytelniczki. Fani mieli zgadnąć nowy tytuł powieści z serii kryminałów Rowling. Chociaż pisarka ujawniła tylko dwie litery z jedenastu w dwóch wyrazach jednemu z fanów udało się zgadnąć, że tytuł brzmi "Lethal White" ("Zabójcza biel" lub "Śmiertelna biel").

Taka wskazówkę z wolnymi polami autorka zamieściła na Twitterze.

 

 

Na pytanie, czy potwierdzi poprawny tytuł, odpisała: "Oczywiście, że tak, w przeciwnym razie nie byłaby to zagadka, a ćwiczenie z sadyzmu".

 

Twitterowa zabawa nie potrwała jednak długo, ponieważ wśród wielu propozycji znalazła się właściwa – "Lethal White". W nagrodę Rowling obiecała zwycięzcy podpisany egzemplarz książki. Jak zauważył jeden z fanów, zadanie wcale nie było łatwe.

 

 

Czwarty tom z serii

 

Kolejna książka Rowling będzie czwartą z serii o detektywie Cormoranie Strike’u publikowanej pod pseudonimem Robert Galbraith.

 

Strike jest prywatnym detektywem i weteranem wojny w Afganistanie. Osią fabularną każdego tomu jest inne zlecenie  - w pierwszym tomie musi on rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci supermodelki, a w "Jedwabniku" - zaginięcie znanego pisarza, który napisał satyrę na środowisko literackie. W ostatnim tomie, "Żniwach zła",  Strike prowadzi śledztwo ws. brutalnego morderstwa.

 

Nie wiadomo, kiedy ma ukazać się kolejna część.

 

BBC, polsatnews.pl

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie