CBA zatrzymało Grzegorza N., dyrektora w Urzędzie Miejskim w Łodzi

Polska
CBA zatrzymało Grzegorza N., dyrektora w Urzędzie Miejskim w Łodzi
Polsat News

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w środę Grzegorza N. byłego dyrektora w Urzędzie Miejskim w Łodzi, obecnie dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich. Oprócz niego zatrzymano trzy inne osoby - dowiedziała się PAP w źródłach bliskich śledztwa. Mężczyzna został w trybie pilnym odsunięty od pełnienia obowiązków - poinformowała Jolanta Baranowska z biura prasowego urzędu

Jak dodano w komunikacie, urząd czeka na oficjalny komunikat prokuratury; po nim podjęte zostaną dalsze kroki ws. dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

 

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdził, że agenci z łódzkiej delegatury biura zatrzymali byłego dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Pozostali zatrzymani, to dwóch pracowników PGE Dystrybucja SA Oddział w Łodzi oraz przedsiębiorca - powiedział Kaczorek.

 

- Zatrzymania dotyczą wielowątkowego śledztwa i zostały zrealizowane na postanowienia prokuratury regionalnej w Łodzi. B. dyrektor i przedsiębiorca usłyszą tam zarzuty o charakterze korupcyjnym, a dwóch pracowników PGE Dystrybucja - zarzuty oszustwa - podkreślił.

 

Odpowiadał m.in. za budowę nowego dworca


Kaczorek nie chciał precyzować, jakich czynów mieli się dopuścić zatrzymani ani jaką szkodę majątkową wyrządzili. Zaznaczył, że czynności trwają, a ewentualnych dodatkowych informacji może udzielić wyłącznie prokuratura.

 

Grzegorz N. obecnie pełni funkcję dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi, która zajmuje się prowadzeniem miejskich inwestycji, koordynuje najważniejsze inwestycje liniowe oraz kubaturowe. Wcześniej - od kwietnia 2012 r. do 1 lipca 2016 r. - był dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu UMŁ, m.in. odpowiadającym za stan dróg w mieście oraz nadzorującym ich budowę.

 

W przeszłości był również wicedyrektorem w łódzkim oddziale Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Odpowiadał m.in. za budowę nowego dworca Łódź Fabryczna oraz przebudowę stacji Łódź Żabieniec.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie