"Bezpieczna i szybka". Karczewski o zmianie na stanowisku dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych

Polska

Zmiana na stanowisku dowódcy komponentu Wojsk Specjalnych była bezpieczna i szybka; jestem przekonany, że zmiany w wojsku są dobre - ocenił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski był proszony na środowym briefingu w Senacie o ocenę sytuacji w armii po fali odejść wojskowych oraz o skomentowanie informacji dot. odejścia z wojska dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg Jerzego Guta.

 

- To zmiana bezpieczna, szybka. Jeden z generałów, podając przyczyny osobiste, zrezygnował ze swojej funkcji. Natychmiast został powołany bardzo doświadczony, kompetentny, inny generał w jego miejsce - powiedział Karczewski.

 

- Także jestem przekonany, że jesteśmy wszyscy bardzo bezpieczni i zmiany w wojsku są zmianami dobrymi - dodał marszałek Senatu.

 

Kolejna dymisja

 

Decyzję o dymisji dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg Jerzego Guta podał we wtorek rzecznik prasowy Dowództwa KWS ppłk Krzysztof Łukawski. Poinformował, że jej przyczyny są osobiste. Jak powiedział rzecznik, gen. Gut złożył wypowiedzenie stosunku zawodowej służby wojskowej, ale na razie pozostaje na stanowisku.

 

Tego samego dnia szef MON Antoni Macierewicz mianował gen. bryg. Wojciecha Marchwicę nowym dowódcą Komponentu Wojsk Specjalnych, a płk. Mariusza Pawluka - dowódcą Jednostki Wojskowej GROM - poinformowało późnym wieczorem MON.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie