Zieliński: projekt nowej ustawy o BOR będzie pod koniec tygodnia. Podał roboczą nazwę nowej służby

Polska

- Założyliśmy, że projekt ustawy, w ramach prac w ministerstwie, zostanie przygotowany do końca tygodnia. I tak będzie - zapowiedział w "Graffiti" Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Projekt, zgodnie z procedurą, trafi do prac wewnątrzresortowych, a następnie do zewnętrznych.

Pytany o nazwę nowej formacji, która zastąpi BOR, Zieliński wyjaśnił, że na razie utrzymana jest ta, którą podał na konferencji po wypadku samochodowym z udziałem premier Beaty Szydło, czyli Narodowa Służba Ochrony. - Nikt lepszego pomysłu nie zgłosił na nazwę, która byłaby adekwatna do zadań BOR - oświadczy Zieliński.

 

- Przed nami jednak cała procedura legislacyjna, rządowa i parlamentarna, więc tutaj być może jeszcze nastąpią jakieś zmiany - zaznaczył gość Dariusza Ociepy.

 

"Są dobrzy, a będą jeszcze lepsi" - wiceminister o rotacjach w policji

 

Pytany o to, skąd taka rotacja na stanowisku komendanta głównego policji (trzecia osoba w ciągu ostatnich miesięcy - red.), wiceminister odpowiedział, że "mamy dobre kadry oficerskie w policji i zmiany są zawsze na lepsze".

 

- Są dobrzy, a będą jeszcze lepsi. W ramach dobrej polityki kadrowej można kierować osoby do innych miejsc - oświadczył.

 

Mówiąc o insp. Robercie Żebrowskim, który otrzymał ofertę przejścia ze stanowiska szefa stołecznej policji na stanowisko dyrektora Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, ale w poniedziałek ogłosił jednak, że przejdzie na emeryturę, wiceszef MSWiA stwierdził, iż "to jego decyzja".

 

O pomyśle reformy BOR, szefowie MSWiA poinformowali w połowie lutego na konferencji po wypadku premier. Zieliński powiedział, iż BOR ma zostać wyposażone w nowe kompetencje, m.in. "związane ze zdobywaniem w sposób właściwy innym służbom informacji, ich analizowaniem oraz wykorzystywaniem". - Myślę o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych - oświadczył wówczas Jarosław Zieliński.

 

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie