Ukrywał się 17 lat. Dopadli go tropiciele z północy

Polska
Ukrywał się 17 lat. Dopadli go tropiciele z północy
KWP Gdańsk

46-letniego mieszkańca Lęborka od 17 lat poszukiwano trzema listami gończymi, m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ciężkie uszkodzenie ciała i pozbawienie wolności. Wpadł po akcji zorganizowanej przez kryminalnych z Gdańska, tzw. tropicieli z północy. W zatrzymaniu brali także udział policjanci z Pabianic.

Funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań wydziału kryminalnego z gdańskiej policji, tzw. tropiciele z północy, ustalili, że poszukiwany 46-latek przebywa prawdopodobnie w województwie łódzkim i ukrywa się na posesji, na której prowadzona jest działalność gospodarcza.
 

Policjanci weszli na prywatny teren na podstawie nakazu przeszukania wystawionego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach. Poszukiwania były skuteczne. Mundurowi zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.


Zatrzymany 46-latek przed kilku laty zerwał całkowicie kontakt z dotychczasowym środowiskiem w dawnym miejscu zamieszkania i łącznie ukrywał się przez 17 lat. Według informacji posiadanych przez policję, zatrzymany mieszkaniec Lęborka dokonywał na zlecenie grup przestępczych na terenie Polski wymuszeń oraz uszkodzeń ciała w celu zastraszania członków konkurencyjnych grup przestępczych.


polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie