Tusk w mundurze Wehrmachtu na okładce prawicowego tygodnika

Polska
Tusk w mundurze Wehrmachtu na okładce prawicowego tygodnika
Gazeta Polska/twitter

- To podłość i element mowy nienawiści - skomentował okładkę "Gazety Polskiej" rzecznik PO Jan Grabiec. Na okładce jest m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk w mundurze Wehrmachtu wysiadający z tramwaju z napisem "Tylko dla niemieckich pasażerów". "W związku z pytaniami o naszą okładkę oświadczam, nie zamierzam przepraszać ...Wehrmachtu" - napisał na Twitterze naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz.

Za Tuskiem z tramwaju wysiada kanclerz Niemiec Angela Merkel.

 
- To taki przejaw walki politycznej, który sięga dna. Próba zemsty na Tusku za to, że wygrał z Kaczyńskim sprawę drugiej kadencji na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Jego przeciwnikom politycznym pozostaje więc tylko taka zemsta i próba poniżenia przez symbolikę  - powiedział polsatnews.pl poseł Jan Grabiec.


Dodał, że jego zdaniem Donald Tusk powinien podjąć kroki prawne wobec wydawcy tygodnika.  - Nie sądzę jednak, aby zdecydował się na pozew. Zwykle osoby na wysokich unijnych stanowiskach nie wchodzą w spory prawne z dziennikarzami. Natomiast tego typu publikacja obraża go, jest przejawem pogardy i stosowaniem najgorszych inwektyw - stwierdził rzecznik PO.

 

Tematem przewodnim tygodnika z Tuskiem i Merkel na okładce jest reelekcja b. premiera na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej przy poparciu 27 z 28 krajów UE, w tym Niemiec.

 

Fotomontaż oburzył jednak część internautów i publicystów.

 

 

 

 

Zamieszanie wokół okładki skomentował na Twitterze redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

 

polsatnews.pl

ptw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie