Tir wyprzedzał na zakazie. Spowodował wypadek i uciekł. Sprawcy szuka policja

Polska
Tir wyprzedzał na zakazie. Spowodował wypadek i uciekł. Sprawcy szuka policja
gniezno.policja.gov.pl
Kierowca ciężarówki uciekł. Kierujący audi został ciężko ranny. Zniszczeniu uległo także dostawcze Iveco.

Policjanci z Gniezna szukają kierowcy ciężarówki, który wyprzedzał na podwójnej ciągłej i zmusił kierowcę audi do ucieczki na lewo. Auto osobowe uderzyło wtedy czołowo w samochód dostawczy. Poszkodowany kierowca został ciężko ranny. Sprawca tego zdarzenia uciekł z miejsca zdarzenia.

Policja z Gniezna (woj. wielkopolskie) szuka świadków wypadku, do którego doszło w piątek 10 marca. Na drodze krajowej nr 5 w Modliszewku w gminie Gniezno około godz. 5:20 kierowca ciężarówki zaczął wyprzedzać mimo podwójnej linii ciągłej.

 

Jadący z przeciwka kierowca audi zobaczył zagrożenie i chcąc uniknąć zderzenia z ciężarówką zjechał na przeciwny pas ruchu. Jechał wprost na prawidłowo jadące wyprzedzane przez tira pojazdy.

 

Doszło do zderzenia z samochodem dostawczym Iveco Daily. W wypadku tym kierowca audi odniósł ciężkie obrażenia ciała.

 

Policja poszukuje świadków tego zdarzenia lub osób mogących pomóc w ustaleniu danych identyfikacyjnych pojazdu ciężarowego, którego kierujący odjechał z miejsca wypadku.

 

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat wypadku, proszone są o skontaktowanie się z sierż. sztab. Arturem Wieczorkowskim z Wydziału Kryminalnego przy ul. Jana Pawła II w Gnieźnie lub pod numerem telefonu: 61 426-02-76 w godz. 7:30 - 15:30, a całodobowo - 61 426-02-11.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie