Sawicki przekonany, że rząd chce, by Polska opuściła Unię. Program "Tak czy Nie"

Polska

Marek Sawicki z PSL przewiduje, że Polska opuści Unię Europejską. W programie "Tak czy Nie" były minister rolnictwa domagał się od Prawa i Sprawiedliwości jasnych deklaracji - kiedy będzie referendum w tej sprawie. Poseł PiS Marcin Horała zapewniał z kolei, że polski rząd jest zatroskamy o Unię Europejską, dlatego chce ją tylko reformować.

- Jasne wasze stanowisko, nie kręcenie: w jakim trybie, w jakim czasie, zechcecie opuszczać Unię Europejską, kiedy będzie w tej sprawie referendum - Marek Sawicki z PSL domagał się odpowiedzi dotyczącej planów wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej od przedstawiciela PiS.

 

- Jesteśmy zatroskani o przyszłość Unii Europejskiej - odpowiedział mu poseł PiS Marcin Horała. - Jesteśmy zwolennikami Polski w Europie i Unii Europejskiej - podkreślał.

 

Poseł PiS zaznaczył, że razem z krajami Grupy Wyszehradzkiej polski rząd proponuje reformy instytucji unijnych. - Renegocjacji traktatów w kierunku przywrócenia państw narodowych - wyjaśniał Horała.

 

"Rząd nie wynegocjuje dobrych warunków z Brytyjczykami bez pomocy Tuska"

 

Goście programu Agnieszki Gozdyry rozmawiali również o sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii po Brexitcie. Rząd przekonuje, że będzie walczył o prawa Polaków. Marek Sawicki w takie zapewnienia nie wierzy. Były minister rolnictwa powiedział, że polski rząd nie wynegocjuje dobrych warunków z Brytyjczykami bez pomocy Donalda Tuska.

 

- Gdyby Wielka Brytania musiała się dostosować do gry Europy to z pewnością te 52 proc. które zagłosowało za Brexitem, byłoby w drugą stronę - zauważył Sawicki.

 

- Dobrych warunków (dla Europejczyków w Wielkiej Brytanii po Brexitcie - red.) nie wynegocjujemy bez dobrych relacji z Niemcami, z Francją, z Włochami, z Hiszpanią. Nie wynegocjujemy tego bez przewodniczącego Rady Europejskiej - wymieniał poseł PSL.  

 

- Nie podgrzewajmy emocji, jeśli chodzi o Brexit - uspokajał poseł  PiS. - Wynegocjujemy dobre warunki dla Polaków w Wielkiej Brytanii i dla Wielkiej Brytanii w Europie - zapewniał Horała. 

 

Sonda programu "Tak czy Nie"

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy rodacy pracujący na Wyspach mają po co wracać do Polski?".

 

Zdecydowana większość - 77,9 proc. - uznała, że Polacy nie mają po co wracać do ojczyzny. Przeciwnego zdania było 22,1 proc. głosujących.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie