Prezes YouTube przyjedzie na kongres Innowatorów w Warszawie

Biznes
Prezes YouTube przyjedzie na kongres Innowatorów w Warszawie
Flickr/TechCrunch/CC BY 2.0

Prezes YouTube Susan Wojcicki będzie gościem Kongresu Innowatorów, który odbędzie się 28 marca w Warszawie przy okazji szczytu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.

"Już za dwa tygodnie Susan Wojcicki, dziś prezes YouTube, wraz z innymi guru świata innowacji oraz premierzy państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej przylecą do Warszawy na zaproszenie Polskiego Funduszu Rozwoju" - poinformował PFR, który wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizował wydarzenie.

 

W jednym z paneli podczas Kongresu Innowatorów wezmą udział premierzy Polski, Węgier, Czech i Słowacji.

 

- Tematem rozmów premierów będą m.in. działania na rzecz innowacji. Grupa Wyszehradzka podejmowała i będzie podejmowała w przyszłości działania w tych sferach, w których Europa Środkowo-Wschodnia ma wspólne interesy - powiedział minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker

 

Okazja do "pochwalenia się sukcesami"


Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej (CEE Innovators Summit) zapowiedziała premier Beata Szydło we wrześniu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak mówiła, na kongres zaproszeni zostaną przedstawiciele z różnych części świata.

 

- Będziemy się koncentrować na naszym regionie. Ale mam nadzieję, że zaproszenie przyjmą przedstawiciele firm z różnych części świata - powiedziała. Jak dodała, kongres ma być płaszczyzną wymiany poglądów i okazją do "pochwalenia się sukcesami".

 

- Chcemy się zmienić, chcemy żeby Polska była państwem przyjaznym dla przedsiębiorców - podkreśliła szefowa rządu.

 

Na kongres są zaproszeni m.in. przedstawiciele innowacyjnych firm z krajów V4, start-upy i organizacje pozarządowe. Ruszyła rejestracja uczestników. Można jej dokonać na stronie: http://ceeinnovatorssummit.pl/.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie