"I co, Panie Timmermans?". Pawłowicz zabiera głos w sprawie kryzysu turecko-holenderskiego

Polska
"I co, Panie Timmermans?". Pawłowicz zabiera głos w sprawie kryzysu turecko-holenderskiego
Polsat News

"Kto łamie podstawowe prawa turecko-holenderskich obywateli w Pana ojczyźnie? Co, też Polacy i J. Kaczyński?" - pyta wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej na swoim profilu na Facebooku Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS nawiązała do konfliktu dyplomatycznego na linii Holandia-Turcja, który powstał m.in. z powodu wydalenia z kraju tulipanów tureckiej minister.

W poniedziałek Turcja zawiesiła kontakty dyplomatyczne na wyższym szczeblu z Holandią z powodu niedopuszczenia na jej terytorium publicznych wystąpień dwojga tureckich ministrów.

 

Z kolei w sobotę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał Holandię krajem "niedobitków nazizmu, faszystów".

 

"Łamie Holandia prawa człowieka, czy nie?"

 

"Prezydent Erdogan do władz Holandii mówi jak sułtan Osman, Murad IV i sułtanka Kesem - »zapłacicie nam za to«.»Faszyści«. A za Holandię »zapłacą« też pewnie inne państwa unijne." (pisownia oryginalna - red.) - napisała Pawłowicz.

 

 

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości w swoim wpisie nawiązała również do działań Komisji Europejskiej, która od stycznia ubiegłego roku prowadzi wobec Polski procedurę w sprawie praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

"No, to jak Panie Timmermans? Łamie Holandia prawa człowieka, czy nie? Turcy też są przecież ludźmi. A, że prezydent Erdogan łamie prawa człowieka, nie przeszkadzało Panu i żadnej komisji tam Pan nie wysłał. Uwagi nie zwrócił" - napisała Pawłowicz.

 

"Pan Tusk wam pomooooże.Na peeeewno."

 

"Czy Komisja Wenecka została powiadomiona o tym międzynarodowym skandalu? A Komisja Europejska? A Rada Europejska?" - pytała posłanka.

 

Pawłowicz chciała się również dowiedzieć, jaka będzie reakcja KE oraz samego Timmermansa na to, co dzieje się obecnie na linii Holandia-Turcja. "Wstydzi się Pan choć trochę, czy ciągle szuka Pan naruszeń praw obywatelskich w Polsce? Wpadliście w pułapkę, a zastawiacie je na innych" - stwsierdziła.

 

"No, ale pan Tusk wam pomooooże.Na peeeewno" - dodała.

 

polsatnews.pl

luq/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie