Giełda bez sternika. KNF zgodziła się na odwołanie Małgorzaty Zaleskiej ze stanowiska szefa GPW

Biznes
Giełda bez sternika. KNF zgodziła się na odwołanie Małgorzaty Zaleskiej ze stanowiska szefa GPW
Polsat News

Komisja nadzoru Finansowego formalnie wyraziła zgodę na odwołanie ze stanowiska prezes zarządu GPW Małgorzaty Zaleskiej. W poniedziałek zrezygnował Rafał Antczak, który miał być następcą Zaleskiej i został powołany na to stanowisko.

KNF jednocześnie wyraziła zgodę na powołanie do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych Jacka Fotka i powierzenie mu funkcji wiceprezesa zarządu spółki.

 

W poniedziałek GPW poinformowała, że z funkcji prezesa zarządu giełdy, z powodów osobistych, zrezygnował Rafał Antczak, który na stanowisko szefa Giełdy został powołany na początku tego roku.

 

GPW podała, że uchwała o powołaniu Antczaka na prezesa nie weszła w życie, z uwagi na brak zgody Komisji Nadzoru Finansowego.


Małgorzatę Zaleską prezesem GPW była od stycznia 2016 roku.


Natomiast Rafał Antczak wcześniej był członkiem zarządu w polskim oddziale  firmy doradczej Deloitte.

 

Nowy wiceprezes

 

Jacek Fotek w latach 1999-2002 zatrudniony był w Banku Handlowym na stanowisku doradcy prezesa zarządu, a wcześniej - dyrektora Departamentu Kontroli Wewnętrznej. W latach 2003-2009 pracował w PZU Asset Management m.in. w randze wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem, kontrolę wewnętrzną i audyt.

 

W latach 2009-2012 oraz 2013-2016 był prezesem BondSpot. W przeszłości zasiadał też w radach nadzorczych m.in. w PGE (2015-2016) i Fundacji GPW (2015-2016).

 

PAP, polsatnews.pl

 

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze