Przez dwa lata miał bić córkę konkubiny. Sąd zadecydował o areszcie dla podejrzanego

Świat
Przez dwa lata miał bić córkę konkubiny. Sąd zadecydował o areszcie dla podejrzanego
Polsat News

Łódzki sąd aresztował 58-letniego mężczyznę podejrzanego o fizyczne znęcanie się nad 11-letnią córką jego konkubiny i spowodowanie u dziecka obrażeń ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak wyjaśnił, informacja o tym, że dziewczynka może być ofiarą przemocy domowej, pochodziła ze szkoły, do której uczęszcza. To tam właśnie zauważono na ciele dziewczynki zasinienie w okolicy oczodołu. Jak się później okazało, posiadała sińce również na innych częściach ciała. Przekazane relacje wskazywały na to, że sprawcą pobicia może być konkubent matki.

 

W ub. tygodniu dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie w dalszym ciągu przebywa na obserwacji.

 

Zarzut fizycznego znęcania się nad 11-latką

 

W związku z tą sprawą zatrzymano 58-letniego mężczyznę, który ze względu na stan zdrowia umieszczony został w jednym z łódzkich szpitali. Dopiero po poprawie jego stanu zdrowia mógł zostać przesłuchany. Postawiono mu zarzut fizycznego znęcania się nad 11-letnią córką swojej konkubiny oraz spowodowanie u niej obrażeń ciała, które naruszyły czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni.

 

Według prokuratury, zebrane dowody wskazują, że 11-latka mogła być bita na przestrzeni ponad 2 lat. Dziewczynka zamieszkiwała wspólnie z matką, jej konkubentem i ich młodszym 3-letnim dzieckiem.

 

Wystąpiono z wnioskiem o aresztowanie mężczyzny ze względu na obawę matactwa i niebezpieczeństwo ponownego popełnienia przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował 58-latka.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie