Prezes giełdy Rafał Antczak zrezygnował po dwóch miesiącach. "Z powodów osobistych"

Polska
Prezes giełdy Rafał Antczak zrezygnował po dwóch miesiącach. "Z powodów osobistych"
Polsat News

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie poinformowała w komunikacie, że w poniedziałek otrzymała pismo od prezesa, w którym poinformował on o rezygnacji ze stanowiska. Jako przyczynę Antczak podał "powody osobiste".

Warszawski parkiet poinformował, że Rafał Antczak został warunkowo powołany na stanowisko prezesa zarządu giełdy uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia GPW podjętą w dniu 4 stycznia 2017 r.

 

Antczak miał zastąpić na stanowisku dotychczasową szefowa warszawskiego parkietu Małgorzatę Zaleską. Zaleska była pierwszą w historii GPW kobietą na stanowisku prezesa, ale też będzie najkrócej pełniła swoje obowiązki. Niespełna rok. Na stanowisku zastąpiła Pawła Tamborskiego, który podał się do dymisji po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych.

 

Uchwała ta jednak nie weszła w życie "z uwagi na brak decyzji Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wyrażenia zgody na zmianę w składzie Zarządu Giełdy, której uzyskanie było warunkiem wejścia w życie niniejszej Uchwały" - napisano w komunikacie.

 

polsatnews.pl, PAP

hlk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie