Zarzuty za zabójstwo siekierą. Podejrzany "nic nie pamięta"

Polska
Zarzuty za zabójstwo siekierą. Podejrzany "nic nie pamięta"
PAP/Marcin Bednarski

Prokuratura Rejonowa w Gostyninie (Mazowieckie) przedstawiła zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 50-letniemu Ireneuszowi S. Jest podejrzany o zabicie rodziców.

Do zabójstwa doszło w minioną sobotę w miejscowości Model niedaleko Gostynina w domu 68-letniej kobiety i 76-letniego mężczyzny. Tuż po zdarzeniu policja zatrzymała syna ofiar oraz jego 38-letnią konkubinę - kobieta po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona.

 

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska Kowalska, Ireneuszowi S. przedstawiono zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem poprzez zadanie obu ofiarom, w okolice głowy i szyi, ciosów siekierą lub podobnym narzędziem. Mężczyzna podczas przesłuchania nie przyznał się do winy. Oświadczył, że nic nie pamięta.

 

Biegli ocenią stan zdrowia psychicznego Ireneusza S.

 

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Gostyninie, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa, skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie S. na trzy miesiące.

 

Śmigielska-Kowalska podkreśliła, iż w ramach postępowania w najbliższym czasie powołani zostaną biegli, którzy ocenią stan zdrowia psychicznego Ireneusza S. - Pilnym dowodem do przeprowadzenia będzie powołanie biegłych psychiatrów w celu stwierdzenia poczytalności podejrzanego w chwili zdarzenia - dodała.

 

Nie stawiał oporu

 

Podczas zatrzymania był Ireneusz S. trzeźwy, nie stawiał oporu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kilka lat temu był karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie