Suski: chcieliście Polskę wyprowadzić z NATO; Lenz: pan odjechał. Spór w "Tak czy Nie"

Polska

Wzajemne oskarżenia w programie "Tak czy Nie". Opozycja twierdzi, że PiS będzie chciał wyprowadzić Polskę z UE - a polityk PiS Marek Suski odpowiada, że to PO chciała wyprowadzić Polskę z NATO i ten temat jest niewygodny dla Donalda Tuska. - Pan odjechał, panie pośle - skomentował Tomasz Lenz z PO.

- Jeżeli ktoś chciał Polskę skądś wyprowadzić, to Platforma z NATO, robiąc tą umowę z FSB, która rozwaliła polski kontrwywiad - powiedział Suski.


- To, co zostało podpisane, i jak była realizowana ta umowa, podważyło naszą wiarygodność w NATO - tłumaczyła poseł PiS.


"Wychodzicie na buraków"


- Ktokolwiek w Polsce, kto mówiłby albo wymyślałby, że będzie chciał wyprowadzić Polskę z NATO, byłby człowiekiem niepoważnym - skwitował Lenz.


Kierując swoje słowa do Suskiego, powiedział: "uważacie, że jesteście mądrzejsi, jedziecie do Brukseli w czwartek i ośmieszacie Polskę". - Przegrywacie głosowanie 27 do 1, wychodzicie po prostu na buraków, ośmieszyliście mnie i cały naród - podkreślił.

 

Sonda programu "Tak czy Nie"

 

W związku z tematem programu na stronie głównej polsatnews.pl zadaliśmy pytanie: "Czy PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej?".

 

63,4 proc. głosujących odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania było 36,6 proc. biorących udział w sondzie.

 

Więcej odcinków programu dostępnych jest tutaj.

 

polsatnews.pl

prz/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie